Farkında olmalıyız ki ‘SİGARADAN KURTULMA KARARI’ hayatımızdaki en öncelikli, en yaşamsal ve en doğru karardır. Kendimize bedensel, ruhsal, zihinsel, maddi ve sosyal anlamda zarar vermeyi durdurma kararıdır. Bu karar ayrıca sigara içmediği halde sigaraya maruz kaldığı için her yıl düzenli olarak hayatını kaybeden 1 milyon insanın ölümüne katkıda bulunmayı durdurma kararıdır. Bu karar kendimizle gerçekten gurur duymamızı sağlayacak en akıllıca karardır.

   Öncelikle bilmemiz gereken en önemli gerçek ‘sigaradan kurtulmanın çok kolay olduğu‘ gerçeğidir. Sigara bağımlılığı nedeni ile her yıl 7 milyon insanın erken yaşta ve ciddi acılar çekerek hayatını kaybettiğini biliyoruz. Bu gerçeği artık 3 yaşındaki çocuklar da biliyor ve maalesef anne babası sigara içen istisnasız tüm çocuklar ‘anne ve babayı yitirme korkusuyla‘ büyüyorlar. Bir evladın yaşayabileceği en zor duygulardan birisi  bu…Ve bu 7 milyon insanın her yıl hayatını kaybediyor olduğu gerçeğine rağmen hastanelerde sigaradan kurtulmak için yatarak tedavi yapılmıyor. Oysa alkol, eroin, kokain vb gibi birçok bağımlılık için hastanelerde yataklar var. Sigara içinse yok çünkü 5 paket içen insan oruç tutabilir, 5 paket içen insan sigarayı kendi kendine bırakabilir. Ben de 23 yıl sigara içmiş, 18 yıl önce içmeme kararı vermiş ve binlerce insan tedavi etmiş 35  yıllık bir hekim olarak biliyorum ki sigara bağımlılığının  maximum % 20 si bedensel  % 80 i zihinseldir. Sigaraya ilişkin bütünüyle gerçek dışı algılarımız oluşmuş durumda ve bunlardan kurtulmak da çok kolay.

  Peki ben sigara tedavisi için neler uyguluyorum, nasıl bir destek sağlıyorum?

Sigara için bir paket program sunuyorum.

  • Bedensel bağımlılığı sonlandırmak amacı ile yan etkisi olmayan iki uygulamadan, Biorezonans ve Akupunkturdan destek alıyorum. 5 paket 50 yıl da içmiş olsak 1 saat içinde vücudumuz nikotine tümüyle yabancılaşacak ve ‘canım sigara istıyor’ süreci son bulacak. Sigaraya yeni başlayan bir genç gibi zorlaya zorlaya ısrarla sigara içmedikten sonra yeniden canımızın sigara istemesi mümkün olmayacaktır. Hedefimiz de bir daha sigaraya el uzatmamaktır. Yıllarca içtim, binlerce içtim ve artık kullanmayacağım kararı ile gelmeliyiz tedaviye. Bu şekilde bağımlılığın %20 sini halletmiş olacağız.
  • Zihinsel bağımlılık ise bizim sigara bağımlısı olmamıza neden olan gerçek bağımlılıktır ve sigara bağımlılığının % 80 ini oluşturur. Ona karşı da ‘zihinsel arınma tedavisi’ uygulayacağım. Geldiğinizde sohbet edeceğiz ve bir sunum izleyeceğiz ve yıllar boyunca nasıl bir oyuna maruz kaldığımızı göreceğiz. ’Ben sigarayı seviyorum, beni rahatlatıyor, stresimi azaltıyor, konsantrasyonumu arttırıyor’ gibi gerçek dışı hiçbir inanışımız kalmayacak ve içimiz de rahatlayacak.
  • Sonrasında kulak akupunkturu uygulaması ile hem sigara açısından ek destek almış olacağız, hem iştahımızı denetleyebileceğiz hem de stres giderici noktaları uyardığım için sürecimiz rahat geçecek. Bu kalıcı akupunktur uygulaması için yeniden ücretsiz olarak gelebiliyorsunuz.
  • Bir miktar Fransa’dan gelen Artde huile markalı tıbbi aromatik yağlar vereceğim ve bu yağları günde 7-8 kez koklayarak hem iştah denetimi hem de stres giderici ek etkiler  almış olacağız.
  • Kilo denetimi ve daha sağlıklı olabilmemiz  için beslenme önerilerinde bulunduğum yazılı bir metin vereceğim. Gereğini yapmamız durumunda sigaradan kurtulmak kilo almamıza neden olmadığı gibi  -istiyorsak- fazla kilolardan kurtulmamızı sağlayabilir.
  • Devletin ödediği destek ürünleri içeren bir vitamin mineral reçetesi vereceğim. Bu destekler de arınmamızı hızlandıracak.
  • Yardımcım 1 yıl boyunca size bir takvim doğrultusunda düzenli olarak telefon edecek ve destek videolar gönderecek.
  • Hekiminiz olarak benim cep telefonum sizde olacak ve her kafa karışıklığı veya sigaraya meyilli hissetme veya stres durumunda beni doğrudan cebimden 365 gün gece saat 21 e kadar arayabileceksiniz. Beden arındığı için konuşmak çok büyük bir destek sağlıyor. Yıllarca sigara içmiş, yıllar önce kurtulmuş ve binlerce insan tedavi etmiş bir hekim olarak benimle iletişim içinde kaldığınız sürece bu konu ile ilgili halledemeyeceğimiz hiçbir sorun olamaz. Sigaradan kurtulma kararı vazgeçilebilecek bir karar değildir. Destek talep etmekten asla çekinmeyin.
  • Öte yandan 5 cihazla çalışan bir hekim olarak rahatlıkla size ücretsiz destek sunma olanağım var. Yeter ki SİGARAYA EL UZATMAYALIM. Sigara içmeden gelmeniz durumunda 5 yıl sonra bile herhangi bir ücret talep etmeden sizi cihaza alıp rahatlatıcı programlarla destekleyebilirim. Stres giderici, antidepresan vb gibi birçok manyetik bilgi ile ve akupunktur uygulaması ile rahatlatabilirim.

 Sigara bağımlılığı şu an insanlığın başındaki en ciddi ve en zarar verici bağımlılıktır. Sigaranın köşe başında satılıyor olması bu gerçeği değiştirmez. Sigara kullanımı yasal olabilir ama akıllıca değildir, hak değildir, helal değildir. İçmeyen 1 milyon insanın ölümüne neden olduğu için sigaranın yasaklanması gerektiğini düşünmekteyim. 2022 yılında Yeni  Zelanda’ da bu yasak başlamıştır. ‘Darısı tüm dünya ülkelerinin başına’ diyorum.

Sigarayı bırakmak, içinde bulunduğumuz intihar sürecini durdurmaktır.

Sigarayı bırakmak, her yıl kendisi sigara içmediği halde yanında sigara içenler yüzünden erken yaşta hayatını kaybeden 1 milyon insanın ölümüne katkıda bulunmayı durdurmaktır.

Sigarayı bırakmak, paramızı yakmayı durdurmaktır.

Sigarayı bırakmak, panik atak ve depresyon yaratan bir maddeyi yakarak içimize çekmemektir.  

Sigarayı bırakmak sosyo kültürel anlamda saygınlığımızı geri almaktır.

Sigarayı bırakmak, mis gibi kokabilmektir.

Sigarayı bırakmak, ışıltılı bir gülüşe ve parlayan bir cilde sahip olabilmektir.

Sigarayı bırakmak, bir hapishaneden çıkmak ve yaşam sevincimizi geri almaktır.

Sigarayı bırakmak, bizi bir bataklığa çekebilecek olan anlamsız duygusallıklara izin vermemek ve  aklımızı  kullanabilmektir.

Sigarayı bırakmak, kendimizle gurur duyabilmektir.

Sigarayı bırakmak, hala içmeyi sürdüren kıymetli dostlarımıza örnek olabilmek ve onların da sigarayı bırakması için öncülük yapabilmektir.

Sigarayı bırakmak, yaşamımız için ve tüm sevdiklerimiz için hayatta yapabileceğimiz en öncelikli ve en mükemmel iştir.

Sigarayı bırakmak, evlatlarımızı  onların hayatındaki en büyük korku olan ‘anne ve babayı yitirme korkusundan ‘ kurtarmaktır.

Bu harika işi başarabilmek  ve başarımızı sürdürebilmek için hekiminiz olarak her zaman yanınızda olmaya söz veriyorum. Dediğim gibi 23 yıl sigara içmiş, 18 yıl önce kurtulmuş ve binlerce insan tedavi etmiş bir hekim olarak söyleyebilirim ki biz birlikte olduğumuzda bu konu ile ilgili başa çıkamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Ve bu süreçte sadece sigaradan kurtulmak değil, yaşam biçimimizde yapacağımız ufacık değişiklerle çok daha sağlıklı ve neşeli bir insana dönüşmemiz de mümkün olacaktır.

SİGARA BIRAKMAYLA İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

    1.SİGARA BAĞIMLILIĞINDAN KURTULMAK ZOR MUDUR?

Sigara bedensel bağımlılığı en zayıf olan bağımlılık maddesidir. Bağımlılığın %80’i zihinseldir. Bize oynadığı bağımlılık oyunu nedeni ile bilinç altı yanılsamalar yaratır ve kurtulmak sadece bir cihaza bağlanarak değil gerçekten sigara tedavisinde uzmanlaşmış bir hekimle her ihtiyaç duyduğunuzda iletişim kurabilerek mümkündür. Ve bu iletişim sağlandığı durumda sigaradan kurtulmak çok kolaydır.

    2.SİGARA TEDAVİSİNDE BİOREZONANS CİHAZININ ROLÜ NEDİR?

Biorezonans cihazı hiçbir yan etki oluşturmadan sigara tedavisinde  biofiziksel bir arınma oluşturmaktadır. Bu nikotin krizlerinin  ve  canım sigara istiyor durumunun yok olması demektir. Ama biz ilk sigaraya başlarken de canımız sigara istemiyordu. Rahatsiz olduğumuz halde zorlayarak içtik ve kısa sürede zihinsel bağımlılığımız bedensel bağımlılığa da dönüştü. Bu nedenledir ki canımız istemediği halde yeniden sigara içebilmek her zaman mümkündür. Tüm mesele sigara karşısında zayıf hissettiğimiz zamanlarda yanımızda olabilecek ve desteği ile bizi duygusallıktan kurtarıp gerçeklerle yeniden buluşturabilecek bir hekiminiz olması ve ona ulaşabilmenizdir.

   3.BİOREZONANS TREDAVİSİNDEN SONRA CANIMIZ YENİDEN SİGARA İSTEYEBİLİR Mİ?

Günde 5 paket 50 yıl sigara içmiş bir insan 72 saat kendi kendine sigara içmeyi bırakırsa 73.saatte artık canı sigara isteyemez çünkü nikotin reseptörleri kendi kendine bloke olur. Aynı insan biorezonans cihazı ile veya akupunktur ile tedavi edilirse cihazdan çıktığı andan itibaren veya akupunktur uygulamasından sonra canı sigara isteyemez. Her iki durumda da kişinin canının yeniden sigara isteyebilmesi tek koşulda mümkündür. Bu koşul kişinin ilk sigaraya başlayan bir çocuk gibi zorlaya zorlaya yeniden sigara içmesidir ve bu kişi doğal olarak yeniden bir bağımlıya dönüşecektir. Kişinin sigaraya el uzatmadığı hiçbir koşulda yeniden canın sigara isteme durumu oluşamaz.

   4.BİOREZONANS CİHAZI İLE BEDENİN SİGARADAN KURTULABİLMESI İÇİN KAÇ SEANS CİHAZA GİRMEK GEREKİR?

   Dünde 5 paket 50 yıl veya 10 adet 1 yıl içmiş olalım hiç fark etmez deneyimli bir hekimin tedavisi ile biorezonans cihazı bedensel bağımlılığınızı 1 seanta bütünüyle yok eder. Uygulanan tedavi  biofiziksel bir arınma tedavisidir ve yüz insanın yüzünde de aynı sonuç alınır. Sigaraya ait manyetik bilginin tersi kişinin vücuduna verilir ve kişinin vücudundaki sigara bilgisi yok edilir. Bu bedensel bağımlılığın yok olmasını getirir.

   5.SİGARA TEDAVİSİNDE BİOREZONANS VE AKUPUNKTUR  İLE  DESTEK SEANSLARI NE AMAÇLA UYGULANIR?

Biorezonansla bedenin arınması sağlandıktan sonra tamamen kişinin yaşamındaki değişikliklere veya duygusal durumundaki değişikliklere bağlı olarak ortaya çıkabilecek olan stres, kaygı, üzüntü, depresyon gibi durumlarda akupunktur ve biorezonans çok destekleyici rol oynamaktadır. Mesele sigaradan medet umma davranışına yönelmeden hekimimizden destek isteme kararlılığını göstermektir. Sigara içilmemesi koşulu ile  uygulanan tedavilerden ücret talep etmemekteyim.

   6.ZİHİNSEL ARINMA TEDAVİSİ NEDİR?

Sigara bağımlılığının %80 i olan zihinsel ve duygusal  sigara bağımlılığı tümüyle sigaranın insanlara oynadığı bir bağımlılık oyunu ve yarattığı yanılsamalar nedeni ile ortaya çıkar. Bu oyunu algılayıp yanılsamaları fark ettiğimizde artık onu bir kurtarıcı olarak görmekten vazgeçmekteyiz. Bu da sigaradan gerçek anlamda kurtulmamızı sağlamaktadır.

   7.SİGARA TEDAVİSİNDE AKUPUNKTURUN ROLÜ NEDİR?

Sadece akupunktur uygulaması ile de sigara tedavisi mümkündür. Ben bir akupunkturist hekim olarak biorezonans cihazı ile arınmanın yanı sıra akupunktur uygulaması ile de ek bir arınma, stres giderici ve iştah denetleyici etkiler de oluşturarak tedaviye destek oluyorum ve tedavinin etkinliğini arttırıyorum.